Tradiční rozsvěcení vánočního stromu
vanocnistrom

Žáci ZŠ a MŠ Křinec ve spolupráci s Úřadem městyse Křinec zvou širokou veřejnost na

tradiční rozsvěcení

vánočního stromu,

které se bude konat 1. 12. 2017

od 17 hodin na křineckém náměstí.

Tradiční vánoční trhy

Žáci ZŠ a MŠ Křinec zvou nejširší veřejnost na

tradiční vánoční trhy,

které se budou konat

7.12.2017                                 od 15 hodin ve škole.

Kopidlenský kvítek
kvitek

Fotogalerie - Kopidlenský kvítek

V pátek 13.10.2017 se tříčlenná družstva z 8. a 9. třídy zúčastnila soutěží pořádaných Střední školou zahradnickou v Kopidlně. Jednalo se o tematicky zaměřené soutěže

Kopidlenský kvítek,

Kopidlenský jelen

a Kopidlenský kapřík.

Kopidlenský kvítek se stal výzvou pro žáky z osmé třídy: Davida Plachého, Nikolu Dytrychovou a Dianu Vaškovou, kteří se úspěšně vypořádali nejen s úkoly teoretickými (znalostní test a poznávání rostlin), ale i s úkoly praktickými – aranžérství, poznávání částí rotační sekačky. V konečném součtu jim patřilo 7. místo z 9 zúčastněných týmů.

Kopidlenského jelena se zúčastnili Jiří Havel, Ondřej Voborník (oba 8. třída) a Patrik Slavík (9. třída). I v této kategorii čekal žáky teoretický test, poznávání lesních stromů a živočichů a závěrem střelba na cíl. Tento tým obsadil shodně 7. místo, tentokrát však z 10 zúčastněných týmů.

Kopidlenský kapřík prověřil rybářské znalosti a dovednosti Pavla Svobody, Vojtěcha Šlambora (oba 8. třída) a Jiřího Kopeše (9. třída). Jmenovaní skvěle zvládli teoretický test, poznávání vodních rostlin a živočichů, navázání háčku a „hod na cíl“. Odměnou jim bylo 2. místo z 9 zúčastněných týmů.

Soutěžní den se nesl v pohodovém duchu. Čekání na výsledky jsme zkrátili procházkou po parku, prohlídkou studentského skleníku a ti v technice i v mluvě zdatnější si vyzkoušeli jízdu na zahradních sekačkách. Zpět domů jsme si odváželi nejen zkušenosti, ale i euforii z 2.mista rybářů :-)

Andrea Košvancová

Soutěž o nej... dýni
dyne

Fotogalerie - Soutěž o nej... dýni

Dne 30.10.2017 se na 1. stupni naší školy uskutečnila tradiční

soutěž o nejzajímavější,

nejkrásnější, nejstrašidelnější dýni.

Letos se této soutěže zúčastnilo 41 soutěžících. Komise složená ze všech dětí na prvním stupni nakonec rozhodla, že ve velké konkurenci 1. místo získal Matyášek Boháček, 2. místo obsadila Eliška Mouchová, 3. byl Kubík Kubálek a o 4. místo se podělili Andrejka Plachá a Adámek Mrázek. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným za krásné a nápadité exponáty.

Mgr. Světlana Vošická

Sportovní soutěže v říjnu
rijenflorbal

Fotogalerie - florbal

rijenfotbal

Fotogalerie - fotbal

rijentenis

Fotogalerie - stolní tenis

V druhé polovině října se žáci naší školy zúčastnili několika

sportovních soutěží.

17. října poměřili své síly ve fotbalovém miniturnaji na hřišti FK Bohemia Poděbrady. Podali bojovný výkon a nakonec obsadili 5. – 6. místo.

Do sportovního zápolení se zapojili i žáci 4. a 5. ročníku. Jeli do Nymburka bojovat ve florbalovém turnaji. V zápasech se všichni snažili o co nejlepší výkon. Sbírali spíše zkušenosti a získali konečné šesté místo.

Na konci října proběhl v Lysé nad Labem tradiční Na konci října proběhl v Lysé nad Labem tradiční turnaj ve stolním tenisu. Čtyři zástupci naší školy nedali za tenisovými stoly nikomu nic zadarmo a malý míček je docela poslouchal. Výsledkem bylo konečné 4. – 6. místo z jedenácti soutěžních týmů. Čtyři zástupci naší školy nedali za tenisovými stoly nikomu nic zadarmo a malý míček je docela poslouchal. Výsledkem bylo konečné 4. – 6. místo z jedenácti soutěžních týmů.

Bubnování

Fotogalerie - Bubnování

Nový týden zahájila naše škola zajímavou akcí. V pondělí 16. října k nám dorazil pan Suchánek, učitel ze ZUŠ v Kolíně. Společně s žáky postupně vytahal z auta více než 40 bubínků – africké djembe a jihoamerické plechové bubínky. Ty pak celé dopoledne zněly při různých

hudebních hrách

v tělocvičně naší školy. Vystřídaly se zde čtyři skupiny žáků, každá si na konci svého koncertu vyzkoušela hru na bobotubes – ozvučné trubky.

Dana Lokšová

Dravci a sovy

Fotogalerie - Dravci a sovy - 1.stupeň

Fotogalerie - Dravci a sovy - 2.stupeň

Dne 3.10.2017 přiletěli k nám na první stupeň

sovy a dravci.

Děti se dozvěděly hodně zajímavých informací z jejich života. Pohladily si sovy – puštíka a kulíška nejmenšího. Nad hlavami jim létali výr velký- Bubo bubo, sova pálená, káně i vrána šedivka. Žáci uviděli i různé způsoby nácviku lovu dravců např. poštolky a sokola.

Tato návštěva se dětem velmi líbila a jistě přispěla i k obohacení znalostí z ptačí říše.

Mgr. S. Vošická

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>