leto1

Fotogalerie - Závěr školního roku 2020-21

Video - Závěrečné rozloučení 9. třídy

Mateřská škola:

Dovolená od 12. července 2021 do 20. srpna 2021. V tomto období bude MŠ uzavřena. Provoz bude zahájen v pondělí 23. srpna 2021.

Základní škola:

Po oba měsíce probíhají letní prázdniny. Úřední dny pro rodiče jsou od středy 25. srpna 2021, vždy od 8.00 do 12.00 hodin.

Slavnostní začátek nového školního roku 2021/22 je

ve středu 1. září 2021 v 7.45 hod.

před budovou školy.

Vysvědčení 1. třída

Fotogalerie - Vysvědčení 1. třída

Dne 30.6.2021 dostali PRVŇÁČCI svá

PRVNÍ vysvědčení.

Splnili jsme, co jsme si předsevzali na začátku školního roku: umíme číst, psát, počítat a mnoho dalšího. Jsme ŠIKULKY a už se těšíme na PRVNÍ PRÁZDNINY. Užijeme si krásné léto plné sluníčka, odpočinku i zábavy.

S. Vošická

Výlet 2. třída - Komárov

Fotogalerie - Výlet 2. třída - Komárov

Hasiči si pro nás opět připravili program na celé dopoledne u

Komárovského rybníku.

Děti si mohly vyzkoušet stříkat proudnicí, jezdily na motorovém člunu, svezly se na čtyřkolce a chodily po napnutém laně. Bylo velké teplo, ale vůbec to nevadilo, protože se děti osvěžily nejen vodou, ale také točenou malinovou limonádou. Hasičům velké díky za super akci!

Veronika Novotná

Výlet 8. a 9. třída ZOO Chleby

ZOO Chleby

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se žáci 8. třídy společně s kamarády z 9. třídy vydali na pěší výlet do

ZOO Chleby.

Po noční bouřce byla cesta trochu bahnitá, ale nám to nevadilo. Byli jsme rádi, že můžeme být zase spolu a užít si krásný den.

Prošli jsme obě části ZOO, vyřádili se na prolézačkách, občerstvení bylo samozřejmostí a zpáteční cestu jsme si zkrátili jízdou vlakem z Oskořínka.

Eva Plášilová

Výlet 4. třída Kutná Hora

Fotogalerie - Výlet 4. třída Kutná Hora

Dne 24. 6. 2021 vyrazila 4. třída vlakem na školní výlet

do Kutné Hory.

Cestou z nádraží jsme se zastavili v zahradě Vlašského Dvora, kde na nás čekal nádherný pohled na Chrám sv. Barbory. Ve Vlašském Dvoře jsme si (jako pregéři) vyrazili pražský groš.

Chrám sv. Barbory nás z venku ochromil a uvnitř nás pohltila duchovní atmosféra. Paní asistentka nám vyprávěla o stavbě chrámu a seznámila nás se sv. Barborou, patronkou horníků. Zapojili jsme se do místní hledací hry „Za svatou Barborou“ Posilnili jsme se v restauraci U Hrnčíře. Každý si objednal podle své chuti.

V Hrádku nás čekala prohlídka Dolu sv. Jiří a byl to opravdu zážitek. Po krátké hornické historii jsme oblékli PERKYTLE, nasadili jsme přilby a vyrazili jsme šachtou do místní štoly. „Zdař Bůh!“ Čekalo nás příjemné ochlazení na pouhých 12 °C. Zažili jsme absolutní tmu. Potkali jsme místního krokodýla a dýchali jsme stoprocentní vlhkost středověkého dolu. Nakonec jsme si pohráli v parku U tří pávů.

Pavlína Brzobohatá

Výlet 7.B a 8. třída ZOO Liberec

Fotogalerie - Výlet 7.B a 8. třída ZOO Liberec

Ve středu 16. 6. 2021 vyjeli žáci 7. B společně s 8. třídou na projektový den do

ZOO Liberec.

Zúčastnili jsme se výukového programu ZVÍŘETIKA. Naším cílem bylo za pomoci jednoduchých slovních úloh projít ZOO a objevit některé číselné i přírodovědné zajímavosti o zvířatech zde chovaných. Poctivě jsme vyplnili pracovní listy, odměnou bylo občerstvení U Gibona a jízda místním vláčkem.

Eva Plášilová

Výlet 1.a 2. třída Skanzen Přerov nad Labem

Fotogalerie - Výlet 1.a 2. třída Skanzen Přerov nad Labem

Předposlední školní den jsme se s prvňáky a druháky vydali na

výlet do skanzenu

v Přerově nad Labem.

Děti zde poznávaly zvyky, tradice i lidovou architekturu dob minulých. V každé chaloupce měly úkol a luštily tajenku. Hra s názvem "Od chalupy k chalupě záhadě jsme na stopě" byla trochu obtížnější a tak musely malinko napovídat paní učitelky. Děti také pátraly po špýcharu z Křince.

Světlana Vošická a Veronika Novotná

Výlet ZOO Liberec 7. A
Výlet Zoo Liberec 7. A

Fotogalerie - Výlet Zoo Liberec 7. A

V úterý 15. 6. se žáci 7.A a několik žáků 6.A vydalo na exkurzi do

zoologické zahrady

v Liberci.

Tato akce měla vzdělávací charakter, žáci plnili úkoly v předem připravených pracovních listech. Po celou dobu pobytu v pěkném koutku přírody mezi zvířaty, se žáci chovali vzorně. Pro některé z nich byl tento den inspirací k další návštěvě. I to byl cíl naší exkurze.

Vladimír Hojsák

Výlet 6.A a 6.B do IQLandie
Výlet 6.A a 6.B třídy do IQLandie

Fotogalerie - Výlet 6.A a 6.B třídy do IQLandie

V úterý 22.6.se vydali na závěr školního roku žáci obou 6. tříd na výlet do

IQLandie v Liberci.

Odměnou za celoroční práci byl celodenní pobyt v několikapatrové budově plné interaktivních exponátů ze všech oblastí lidské činnosti. Odpoledne jsme za necelou hodinu shlédli i show fyzikálních a chemických pokusů. Nebojte, bez suvenýrů jsme se domů nevraceli.

Jaroslav Pulda

Výlet 1. stupeň - ZOO Liberec

Fotogalerie - Výlet 1. stupeň - ZOO Liberec

V úterý 22. 6. 2021 vyjely dva plně obsazené autobusy od naší školy do

ZOO v Liberci.

Akce se účastnili žáci prvního stupně a jejich třídní učitelky s paní asistentkou. Celou cestu tam pěkně pršelo a propršela i značná část času stráveného v zoo. Ale i přes tuto nepřízeň jsme si užili zvířátka, vláček i nezbytnou svačinu. Děti si nakoupily suvenýry a byly spokojené.

V průběhu exkurze žáci vyplňovali pracovní listy a tím se ještě lépe seznámili s různými zvířaty a jejich životem. Cestou zpět nás opět provázel déšť.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>