1. ročník Noci s Andersenem

Této noci se účastnili žáci 4. třídy. Během nocování se dozvěděli, kdo byl H. Ch. Andersen a seznámili se s jeho dílem, prožili krátké dobrodružství s pěti kluky a mrzutým kocourem v kouzelné ,,Zahradě“ Jiřího Trnky. Vyřešili záhadu hlavolamu s Rychlými šípy a s Bratrstvem kočičí pracky Jaroslava Foglara a celou noc zakončilo usínání s kocourem Mikešem od Josefa Lady. Protože nás celou nocí provázeli kocouři v různých podobách, tak si děti vyrobily postavičku kočky jako stojánek na tužky. Také si užily opékání buřtů a velkým zážitkem bylo i večerní sprchování. Některé děti usínaly i se probouzely s ježkem v kleci v ruce a stále bylo slyšet kovové ťukání, jak se ho pokoušely dostat z klece ven.

Ráno jsme se někteří probudili tak trochu rozlámaní ze spaní na karimatkách, ale to nás neodradí si tuto akci za rok zopakovat.

Touto cestou také moc děkujeme všem maminkám, které se nám postaraly o sladké občerstvení.

Marie Jeníková a Lenka Reichová