Adaptační kurz

Jako každoročně v posledních letech absolvovali žáci 6. ročníku adaptační kurz na Malé Skále. Cílem bylo vzájemné poznání i v jiných situacích než je prostředí školy, a seznámení se s novými spolužáky, kteří přišli z jiných škol. Po pondělním ubytování jsme si odpoledne udělali výšlap do blízkých skal. Za odměnu nás čekal krásný výhled na místní údolí. Večer byl věnován představení se a hrám.

V úterý jsme se naladili na splouvání řeky Jizery, 5 raftů vyrazilo vstříc mokrému dobrodružství z Líšného do Dolánek. Po příjezdu jsme navštívili Dlaskův statek a mohli se podívat, jak žili naši předci. Zpět na Malou skálu jsme se museli dostat opět po svých, ale nešli jsme, ani neběželi, ale koloběželi. Odměnou nám byla točená zmrzlina. Večer děti tvořily erby a snažili se vystihnout to, co je charakterizuje.

Středeční dopoledne jsme věnovali lukostřelbě a realizaci společného erbu. S napětím jsme očekávali, co bude odpoledne. Nikdo nám nechtěl prozradit, co nás čeká. Jen jsme věděli, že jedeme do skal. Až na místě jsme zjistili, že v družstvech budeme absolvovat dobrodružnou trasu. Hledali jsme v jeskyních části mapy, nápovědy, řešili úlohy, přelézali po žebřících a sítích, abychom nakonec našli zlatý poklad. Večer jsme zvládli ještě vyhodnocení soutěží.

Ve čtvrtek jsme zamávali Malé Skále, penzionu NECO a hurá domů.

Jaroslav Pulda

Zanechte komentář