Cesta do ptačí říše – 3. třída

Dne 28. 3. se třída třeťáků vydala do

ptačí říše.

Nejdříve jsme se podívali na krátkou pohádku, ve které námořník Pavel porozuměl ptačí řeči. Mezi tím se nám ale po tělocvičně a družině rozlétlo 30 ptáčků a úkolem dětí bylo je vypátrat a zapsat jejich správná jména do pracovních listů. Protože bylo venku krásně a svítilo sluníčko, vybavili jsme se dalekohledy a vydali se na pozorování ptactva do Bažantnice. Podařilo se nám zahlédnout hrdličku, sýkorku, káně a vrabce. Při procházce lesem si děti sbíraly materiál na stavbu hnízd. Hnízdečka se dětem moc povedla. Jejich pevnost jsme vyzkoušeli tím, že jsme do nich umístili vejce. Všechna hnízda ve zkoušce pevnosti obstála! 🙂 Protože už nám přeci jen byla trochu zima, zahřáli jsme se hrou na ptáčky. Úkolem každého ptáčka bylo pomocí zobáčku (kolíčku) nanosit do svého hnízda co největší počet zrníček (víček od pet lahví). Hra nabyla na dramatičnosti, když jsme zapojili i kočku, která mohla ptáčky lovit. V plánu bylo divadélko s vyrobenými ptačími loutkami, na to už ale bohužel nezbyl čas. Myslím, že jsme si den užili a něco málo jsme se i přiučili.

Veronika Novotná

Zanechte komentář