Den ptactva – 5.třída

V pátek 1. dubna 2022 oslavili ve škole páťáci

DEN PTACTVA.

Zavřeli jsme oči a ocitli jsme se v lese. Poslouchali jsme ptačí koncert a zkoušeli jsme poznávat, kdo že nám to zpívá. Každý z nás si vybral svého oblíbeného ptáčka. Na internetu a v encyklopediích jsme vyhledávali základní informace a zajímavosti k danému zástupci ptačí říše. Někteří ptáci vynikají. Už známe 10 NEJ ptáků světa. Počasí venku bylo opravdu aprílové. Sněžilo, byla zima, ale to nás nezastavilo. Naše ornitologická výprava pozorovala a poslouchala ptáky v Bažantnici. Cestou jsme sbírali materiál (větvičky, suchou trávu, mech, kůru, hlínu, listy,…) a postavili jsme úžasná ptačí hnízda. Třeba se nějakému opeřenci zalíbí a snese do nich svá vajíčka. Jak těžké je nakrmit hladová mláďata? To si vyzkoušeli páťáci na vlastní kůži. Měli jen svá křídla a zobáčky.

A zhodnocení? Víc takových dní.

Brzobohatá

Zanechte komentář