Den s hasičem 4.třída

V pondělí 6. 6. navštívili 4. třídu dva profesionální hasiči z hasičské jednotky v Milovicích. Akce, pojmenovaná Den s hasičem, měla dětem přiblížit práci hasičů. Pan Petr Kordač a pan Petr Knytl si s dětmi nejprve povídali o tom, co všechno museli udělat, aby mohli toto povolání vykonávat, jaký je jejich život na hasičské stanici, vyprávěli o některých zajímavých zásazích i o tom, že bez vzájemné důvěry a týmové práce by se toto všechno dělat nedalo. Své vyprávění prokládali videi ze života hasičů. Děti si prohlédly a vyzkoušely hasičský oblek, zjistily, jak těžký je dýchací přístroj a s jakou zátěží se musí hasič při zásahu pohybovat. Ve druhé fázi dne si v děti v tělocvičně zopakovali základy první pomoci a vyzkoušeli si některé cviky (shyby, kliky) z fyzických testů, které musí hasič splnit. Na závěr akce jsme se přesunuli ven k hasičskému autu, k nové cisterně, zapůjčené od dobrovolných hasičů v Nymburce. Toto auto si děti důkladně prohlédly a mohly si vyzkoušet, jakou musí mít sílu, když chtějí udržet hadici, ze které stříká voda. Tento den se nám všem moc líbil, děti byly aktivní a zvídavé a určitě se hodně dozvěděly. Tak jenom budeme doufat, že se někteří z nich v budoucnu budou této práci věnovat. Na závěr bych chtěla oběma jmenovaným hasičům moc poděkovat za jejich ochotu, vstřícnost a perfektně připravenou akci.

Marie Jeníková

Author:

Základní škola a Mateřská škola Křinec – příspěvková organizace. Školní 301, 289 33 Křinec.

Zanechte komentář