Den Země 2023

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Naše škola takové události podporuje, a proto v pátek 21. dubna proběhla celoškolní akce ve venkovním areálu školy. Vše probíhalo podle zaběhnutého modelu z loňského roku s drobnými změnami, protože letošní ročník na žáky čekalo stanoviště s názvem „Poznej kámen“ a žáci zde museli rozpoznat a správně určit vybrané minerály a horniny. Důležitá a velice poučná pro žáky byla poslední dvě stanoviště věnovaná zásadám první pomoci. Zde si mohli vyzkoušet na figuríně nepřímou masáž srdce a ošetřit tepenné nebo žilní krvácení. Akce proběhla v poklidu za krásného jarního počasí. Dopolední úsilí žáků bylo na závěr oceněno sladkou tečkou.