Dopravní hřiště 4.třída

V úterý 31. 5. jsme opět vyjeli do Nymburka na dopravní hřiště. Žáci 4. třídy si zopakovali pravidla silničního provozu z pohledu chodce a cyklisty a potom už je čekaly písemné testy. Po jejich vykonání se všichni přesunuli na samotné hřiště a na zapůjčených kolech předvedli své vědomosti v praxi. A opět se nemohli dohodnout s dopravními značkami, ignorovali Stůj, dej přednost v jízdě, Přikázaný směr a dokonce si někteří znovu projeli kruhový objezd v protisměru. Ale chyb už bylo výrazně méně než na podzim. Z hřiště se vrátilo 11 žáků s průkazem cyklisty. Mezi nimi i jejich spolužačka z Ukrajiny, která vyplnila obrázkový test na výbornou a na kole jezdila ukázkově. Všem, kteří průkaz získali, gratulujeme a ti ostatní budou mít ještě jednu šanci před Vánocemi.

Marie Jeníková

Author:

Základní škola a Mateřská škola Křinec – příspěvková organizace. Školní 301, 289 33 Křinec.

Zanechte komentář