Insektárium

Zdravíme všechny nadšené přírodovědce, především pak žáky, které zajímá hmyz. Na naší škole se nám v kabinetu přírodopisu podařilo založit menší hmyzí zoologickou zahradu, neboli insektárium.

Zatím se můžeme pochlubit odchovem několika desítek motýlů Babočky paví oko (Inachis io). Dále jsme do sbírky přidali kudlanku nábožnou (Mantis religiosa), která jakožto dravý hmyz byla potravou závislá na nás, a to především na žácích, kteří odhodlaně odchytávali sarančata, cvrčky a další členovce, kteří sloužili kudlance jako potrava.

Tímto všem moc děkujeme!

Především díky vám ukryla kudlanka svá vajíčka do tzv. ootéky a my teď pevně věříme, že se nám podaří zajistit podmínky pro správné přezimování vajíček a na jaře se budeme těšit na malé kudlanky!

V celku přirozeně po kudlance následoval chov cvrčků, kteří slouží částečně jako potrava pro kudlanku, ale z druhé strany se i cvrčkům daří rozšiřovat své řady.

Podařilo se Vám odchytnout nějaký hmyz a doma pro jeho chov není prostor? Přineste ho k nám do kabinetu přírodopisu na pavilonu D a pomozte nám naší sbírku rozšířit!

Zanechte komentář