Jak se hraje tchoukball?

V pondělí 20. 6. k nám do školy přijeli tři hráči, aby nám předvedli, jak se hraje tchoukball. Tchoukball je bezkontaktním míčovým sportem, jehož pravidla znemožňují kontakt hráčů a eliminují tak agresivní projevy jednotlivců. Pravidla hry kladou důraz na spolupráci a kooperaci spoluhráčů a podporuje smysl fair-play hry u všech zúčastněných. Tchoukball je vlastně alternativou ke klasickým míčovým hrám, kde vedle fyzické průpravy dětí, nabízí skrze společnou hru i podporu spolupráce v kolektivu a prosazování pravidel fair-play.

Děti byly rozděleny do tří skupin a mohly si tchoukball vyzkoušet na vlastní kůži. Dobrou zprávou je, že koho tato hra bavila, bude mít možnost se od příštího školního roku přihlásit na tchouballový kroužek. A pokud stále nevíte, jak se toto zvláštní slovo vyslovuje, je to „čoukbal“ a trampolínka, do které se míč trefuje, je „čoukadlo“.

Veronika Novotná

Author:

Základní škola a Mateřská škola Křinec – příspěvková organizace. Školní 301, 289 33 Křinec.

Zanechte komentář