Lyžařský kurz pro 1. stupeň

     V týdnu od 27. 2. – 3. 3. 2023 se pro žáky 1. stupně ZŠ uskutečnil na Medvědí boudě nad Špindlerovým Mlýnem lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnilo 43 dětí a 4 paní učitelky.

     Hned první odpoledne byli žáci rozřazeni do čtyř skupin podle jejich lyžařských schopností. Vlek jsme měli přímo u chaty, tak stačilo pouze nazout lyže a jít na svah. Lyžovalo se každý den a všechny děti dělaly velké pokroky. Zmínila bych především Amálku Posekanou z první třídy, která přijela jako začátečník, a během pobytu dělala velké pokroky. Stejně tak i čtvrťák Vojta Jelínek nebo páťák Filip Matušek.

     Každý den byl vyhodnocen Mistr dne. Nejprve to byl žák páté třídy Václav Novotný za to, že na lyžích několikrát vyběhl kopec s velkým předstihem před ostatními. Další den to byly také páťačky, a to Petra Kordačová, Anička Majerová a Laura Prause za pomoc ostatním. Mistrem dne se stali také Filip Matušek a Kristýnka Kubinová za velké pokroky v lyžování. Všichni si odnesli odměnu. Oceněna byla i první tři místa ve slalomu – 1. Laura Prause, 2. Dita Šimonová, 3. Štěpánka Brzobohatá.

     Předposlední den byli žáci pasováni na lyžaře samotným pánem hor, Krakonošem.  Čtvrteční večer se vyřádili na diskotéce.

     Neradi jsme se loučili s horami, jelikož si pro nás přichystaly počasí jako na objednávku. Celý týden bylo azurově modré nebe, bezvětří a příjemná teplota. Ač to byl první lyžařský kurz a měli jsme z něj obavy, už nyní víme, že bychom rádi jeli znovu.

     Chtěla bych moc poděkovat kolegyním Světlaně Vošické, Pavlíně Brzobohaté a Lence Reichové za to, že jsme to společně zvládly, i když to nebylo úplně jednoduché.  

Veronika Novotná

Zanechte komentář