Lyžařský výcvik 2023

Ve dnech 27. 1. 2023 – 3. 2. 2023 se konal lyžařský výcvikový kurz na Černé hoře v Jánských Lázních v Horském hotelu, jehož se zúčastnili i žáci ze základních škol Dymokury, Libice nad Cidlinou a Kounice. Celý týden jsme si všichni společně užili a zalyžovali si na skvěle upravených sjezdovkách. Každé družstvo si také alespoň jednou vyzkoušelo běžecké lyžování, které bylo zpestřením mezi lyžováním sjezdovým. Žáci se u toho velice pobavili. Celý týden jsme dostávali skvělé jídlo od pana kuchaře, který vařil opravdu velmi dobře.
Na závěr kurzu, ve čtvrtek, proběhly tradiční závody. V dopoledním bloku žáci závodili ve sjezdovém lyžováním a po obědě na běžkách. Musíme zde vyzdvihnout výkony našich žáků, obzvlášť Lucie Němcové, která obsadila 2. místo ve sjezdovém lyžování, Báry Hurychové a Dominika Serese, kteří skončili na 3. místě v běžeckém lyžování a Veroniky Brzobohaté, která skončila na 2. místě v běžeckém lyžování. Večer proběhlo vyhlášení, vyhodnocení celého kurzu a následovala tradiční diskotéka, na kterou se děti velice těšily. Celý týden proběhl v přátelské atmosféře a už se těšíme na příští rok.

Jan Raška

Zanechte komentář