Námořnická bojovka

Moji malí námořníci mě navštívili i o prázdninách. Sice jsme se nesešli v plném počtu, ale i tak jsme si to pořádně užili. Na námořnický kemp jsme 13. a 14. září 2021 navázali

námořnickou bojovkou.

Děti byly rozdělené do dvou skupin. Jejich prvním úkolem bylo na základě dvou indicií zjistit, kde je ukryta mapa k pokladu. Poté hledaly na vyznačené trase části lodního deníku, který si musely přečíst a splnit úkoly, které k nim byly přiložené. Musely si také zaznamenávat trasu do mapy, aby našly cestu k pokladu. Ten se jim nakonec podařilo najít a měly z něj velikou radost.

Druhý den byl v duchu plnění námořnických zkoušek. Námořníci plnili například zkoušku spolupráce, mlčení, vymýšleli námořnický příběh, plnili dobré skutky, vyráběli lodičku, učili se vázat uzly a nebo si zkusili výdrž na stěžni. Každý začínal na pozici plavčíka, postupně se ale mohl přes poručíka, komandéra a kapitána dostat až na pozici admirála. A protože jsou třeťáci moc šikovní, máme nakonec ve třídě jednoho kapitána, tři komandéry a deset admirálů.

Za třídu námořníků, kapitánka Veronika Novotná 😉

Zanechte komentář