Noc s Andersenem

20. dubna se někteří žáci z páté třídy, k nimž se přidala jedna prvňačka a jeden třeťák, rozhodli přenocovat ve škole. Uskutečnil se totiž druhý ročník Noci s Andersenem. Stejně jako vloni, tak i letos jsme museli akci posunout, ale dočkali jsme se. Děti se seznámily s dílem Ondřeje Sekory – konkrétně s Ferdou Mravencem, kterému je letos 90 let. Potom si prohlédly dílo ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, od jejíhož narození uplynulo 100 let. A také si připomněly pohádku O ošklivém káčátku, tomu je letos už úctyhodných 180 let. Večer ovšem děti netrávily jenom čtení a předčítáním, ale vyrobily si i postavičku Ferdy Mravence, zápich, a také visačku na dveře s kocourem Modroočkem. K večeři si opekly buřty a po pohádce se zachumlaly do spacáků a propadly se do říše snů. I letos se akce vydařila a ráno se všichni spokojeně rozešli do svých tříd.

Děkuji všem maminkám, které se nám postaraly o sladké i slané občerstvení a Lence Reichové za pomoc při samotné akci.

Marie Jeníková

Zanechte komentář