Planetárium v Hradci Králové – třída 6.B

Dne 11.10.2021 navštívila třída 6.B v rámci výuky zeměpisu

planetárium v Hradci Králové.

Součástí exkurze bylo seznámení s částí Planetární stezky, která je dlouhá několik kilometrů, a která nás dovedla přímo do planetária. Žáci si nejprve prošli prostory planetária, kde si mohli vyzkoušet simulátor zemětřesení, termokameru a také mohli zjistit kolik by vážili na Měsíci nebo třeba Jupiteru. Následoval program v promítacím sále, kde jsme se nejprve seznámili s mapou oblohy a s objekty, které na ni můžeme pozorovat včetně několika souhvězdí. Dále jsme vyrazili na let vesmírem, kde jsme se zastavili na všech planetách Sluneční soustavy a také na Mezinárodní vesmírné stanici. Poslední částí programu byl film Voyager, kde se žáci seznámili s výzkumnými sondami a se záběry, které během jejich cesty vesmírem pořídili.

Zanechte komentář