Vítáme jaro 2022 – práce dětí 1.odd.

I u nás v družině jsme

přivítali jaro,

na které jsme se už všichni moc těšili. Často si povídáme o blížících se Velikonocích o zvycích a tradicích. Všechny děti si vzpomněly na to, že kluci chodí na koledu, na barvení vajíček, pečení beránka, ale na tradiční velikonoční mazance si nikdo z dětí nevzpomněl. A jelikož mazance neodmyslitelně patří ke svátkům jara, tak jsme si je upekli. Naše první pečení! A podařilo se. Každý si z připraveného těsta upekl svůj mazanec…tedy spíše mazánka, jak trefně podotkla Terezka. Byly dobré, všichni si na nich moc pochutnali.

Dále jsme vyráběli vázičky plné kočiček, které nám teď zdobí nástěnku na chodbě. Děti tvořily také velikonoční vajíčka pomocí mačkaného krepového papíru. S velikou trpělivostí si svůj kobereček tká Kristýnka.

Zdeňka Kuncová

Zanechte komentář