Seminář na téma ,,Extrémismus, radikalizace, dezinformace“

V úterý 28. 2. 2023 proběhl na naší škole výukový seminář na téma ,,Extrémismus, radikalizace, dezinformace“. Seminář vedl zkušený lektor z organizace PMVIA z Vyškova, bývalý policista a člen vojenské zpravodajské služby.

Účelem semináře bylo vysvětlit žákům pojmy extrémismus a radikalismus a vysvětlit rozdíl mezi nimi. Co je extrémismus a proč je škodlivý v jakékoliv podobě (politický, náboženský, etický, sociální). Dozvěděli se o jeho nebezpečí na sociálních sítích, i o tom, jakou sílu má informace, co to vůbec je a jak by s ní měli lidé pracovat.

Dvě hodiny, které žáci na tomto semináři strávili, určitě nebyly zbytečné a odnesli si z něho plno nových informací ze světa, o kterém toho někteří z nich moc nevěděli. Pro některé to byly informace nové a překvapující.

Marie Jeníková

Zanechte komentář