Škola v přírodě – Medvědí bouda

Ve dnech 23.5.- 27.5.2022 odjely děti z 1. stupně na školu v přírodě do Krkonoš na Medvědí boudu. V dopoledních hodinách probíhala výuka. Odpolední a večerní program se celý týden nesl v duchu soutěžení o poklad pevnosti Boyard. Děti byly v týmech po třídách. Každý tým měl svou barvu, svou vlajku, někteří dokonce jméno a bojový pokřik. Obdobně, jako v televizní soutěži, řešily děti různé hádanky a plnily řadu sportovních a vědomostních úkolů, při kterých rozvíjely svou šikovnost a fyzickou zdatnost. Soutěže probíhaly vždy v týmech. Děti, dle svých možností, spolupracovaly a hledaly společná řešení. Za výhru v soutěži získaly klíč, za správně zodpovězenou hádanku otce Fura zase indicii. Na základě nasbíraných indicií pak musely přijít na heslo, které jím otevřelo bránu k pokladnici.

Ve středu večer byl táborák a „stezka odvahy“, která proběhla v pozdních večerních hodinách. Na čtvrteční večer se asi těšili všichni úplně nejvíce, čekala je totiž diskotéka. Kdo chtěl, mohl se i převléct do kostýmu, takže jsme mohli vidět, jak spolu tancuje například bílá paní s pirátem či Anna s kovbojem. Na závěr týdne bylo provedeno vyhodnocení soutěže a jednotlivým týmům rozdány diplomy a odměny.

Author:

Základní škola a Mateřská škola Křinec – příspěvková organizace. Školní 301, 289 33 Křinec.

Zanechte komentář