Svět medúz

Žáci 6. ročníku navštívili v úterý 14. 3. 2023 v Praze Svět Medúz, kde se mimo jiné nachází největší kulovité akvárium zapsané v Guinnessově knize rekordů.

Před samotným vstupem dostali pracovní listy a s motivací odměny se aktivně pustili do poznávání života více než třiceti druhů medúz. Dozvěděli se například, že akvárium pro tyto živočichy musí mít zaoblený tvar, neboť medúzy neplavou, ale nechávají se volně unášet proudem vody a v hranatém akváriu by mohly uvíznout v rohu. Dále si také mohli prohlédnout například čtyřhranku, která patří k nejnebezpečnějším tvorům na světě.

Po vyplnění pracovních listů a zhlédnutí celého areálu měli žáci dostatek prostoru i pro své aktivity. Mezitím učitelé pracovní listy vyhodnotili a ty nejaktivnější žáky odměnili.

Někteří by Svět Medúz chtěli ukázat i své rodině, což je pozitivním bonusem společné expedice.