Výlet 4. třída – Jičín – Loupežnické dobrodružství v Jičíně

Bylo horké pondělí 27. června a žáci 4. třídy se vydali na Loupežnické dobrodružství do Jičína. Jejich úkolem bylo odhalit pomocí různých indicií fantoma tohoto města. Trasa s úkoly je provedla historickou částí města, prohlédli si Valdštejnovo náměstí, jičínský zámek, i když jenom zvenku, budovu kina, vodárenskou věž, rybník Kníže i synagogu. Během putování se dozvěděli něco málo z historie Jičína. Ze seznamu fantomů nakonec zůstal ten pravý i s jeho dopravním prostředkem. Svůj úspěch oslavili dobrou pizzou a výbornou zmrzlinou. Závěr tohoto velmi teplého dne strávili na dětském hřišti pod věží. Zde se jim povedlo uvést do chodu místní pumpu,a tak se mohli alespoň trochu osvěžit studenou vodou. I přes úmorné vedro se výlet vydařil a děti mají z tohoto města hezkou vzpomínku.

Marie Jeníková

Author:

Základní škola a Mateřská škola Křinec – příspěvková organizace. Školní 301, 289 33 Křinec.

Zanechte komentář